top of page

Naszą misją jest uwolnienie kreatywności miliona dzieci na całym świecie. Chcemy wyposażyć je w odpowiedni sposób myślenia oraz narzędzia niezbędne do tego, by mogły aktywnie tworzyć lepszą przyszłość Ziemi. Zachęcamy, by społeczeństwo zaczęło doceniać moc dziecięcej wyobraźni, zdolnej współtworzyć rozwiązania pozwalającej na zbudowanie lepszego świata. Dążymy do tego celu organizując: 
 

  • warsztaty dla dzieci

  • warsztaty dla szkół

  • warsztaty dla firm i organizacji

  • Global Children's Designathon

Świat, w jakim będą żyły nasze dzieci jako dorośli będzie zdecydowanie różnił się od tego, jaki znamy dzisiaj. Będą w nim potrzebne inne, nowe umiejętności i postawy. Obecny system edukacji, skupia się na przekazywaniu suchej, często nieaktualnej wiedzy, wykorzystując w tym celu metody nauczania z odchodzącej epoki. Brakuje doświadczenia we wspieraniu innowacyjności i kultywowaniu twórczego działania uczniów.
Tą właśnie lukę wypełnia Planeta Kreatorów. Dzielimy się wiedzą z zakresu nowoczesnych technologii i myślenia projektowego (design thinking), rozwijając przy tym u dzieci i dorosłych kompetencje XXI wieku, takie jak: inicjatywa, wytrwałość, adaptacja, ciekawość i świadomość kulturowo-społeczna.

 

 

Chcesz pomóc umożliwiać dzieciom projektowanie lepszego świata?

 

Nasi partnerzy i sponsorzy
bottom of page