top of page
Pic (13)
Pic (16)
Pic (15)
4
Pic (14)
Pic (13)
Pic (12)
Pic (11)
Pic (10)
Pic (9)
Pic (8)
Pic (7)
Pic (6)
Pic (5)
2
1
3

O nas

Kim jesteśmy

Planeta Kreatorów jest fundacją z misją by rozbudzać kreatywność dzieci, aby mogły one projektować lepszy świat wykorzystując nowoczesne technologie. Korzystamy z unikalnej, warsztatowej metody pracy nazwanej Designathon stworzonej przez fundację, której jesteśmy partnerem Designathon Works. Pozwala ona dzieciom wymyślać, budować i prezentować innowacyjne pomysły rozwiązań problemów społecznych i środowiskowych znajdujących się na liście Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Metoda ta daje dzieciom dostęp do prostych materiałów dydaktycznych zaprojektowanych dla klas szkół podstawowych i przedszkoli.

Metoda Designathnu

Nasza metoda pozwala dzieciom wykorzystać posiadaną już wiedzę (z matematyki, biologi czy fizyki) do projektowania innowacyjnych rozwiązań. Dodatkowo, bierze pod uwagę indywidualne możliwości każdego dziecka, niezależnie od jego pochodzenia, rasy, zdolności czy poziomu edukacji - bo każde dziecko może wieść coś wartościowego.

 

Swoje cele realizujemy dzieląc się naszą metodą z edukatorami, szkołami, instytucjami i firmami na całym świecie.

 

Wszelkie nasze wysiłki kończą się corocznym Global Children’s Designathon. Jest to dzień poświęcony świętowaniu edukacji cyfrowej i tego, jak mógłby wyglądać świat, gdyby przyszłość ludzi i planety zaprojektowały dzieci. Jest to część globalnego wydarzenia, które odbędzie się 16.11.2019 r. w 40 miastach na świecie, w tym
w Warszawie.

 

Chcemy uwrażliwić dzieci na problemy zrównoważonego rozwoju i nauczyć je myślenia projektowego opartego
o konstrukcjonizm. Dzieci projektują i budują innowacyjne rozwiązania dla przyszłości Ziemi oraz pokazują je ekspertom i uczestnikom GCD w innych miastach. W 2019 roku dzieci zmierzą się z tematem Jedzenie i zmiany klimatyczne. Pokażemy, że dzieci potrafią zaprojektować lepszą przyszłość
i jednocześnie zwrócimy uwagę na potrzebę edukowania innowatorów społecznych.

Jesteśmy fundacją, wszystkie dochody z naszej działalności przeznaczamy na realizację celów statutowych.

Nasza misja

Nasza misja

Świat, w którym będą w przyszłości żyły nasze dzieci będzie inny od tego, który znamy dziś. Będzie wymagał nowych umiejętności i postaw, co sprawia, że powinniśmy z uwagą przyjrzeć współczesnemu systemowi edukacji. Choć faktograficzna wiedza pozostaje cenna, ważne jest abyśmy kultywowali w dzieciach  kreatywność oraz innowacyjność. Chcemy przygotować dzieci nie tylko do funkcjonowania w tym nowym świecie, ale także zarazić je odpowiednimi postawami i wyposażyć w narzędzia, które pozwolą stworzyć dla siebie lepszą przyszłość. 

Mamy wizję świata, w którym wszystkie dzieci wykorzystują swoją kreatywność aby zaprojektować lepszą przyszłość!

 

CELE

W większości państw, w tym w Polsce, szkoła daje dzieciom niewiele okazji do bycia odkrywcami, badaczami i projektantami przyszłości (co zauważa Cynthian Luna Scott w artykule UNESCO What Kind of Education for 21st Century?). Nasz model jest inny: oferujemy warsztaty oparte o myślenie projektowe (design thinking), które angażują dzieci, wymagają od nich kreatywności i innowacyjności. Stają się aktywnymi uczestnikami zajęć, zamiast biernymi słuchaczami, ucząc się jednocześnie o wyzwaniach, jakie stoją przed współczesnym światem oraz o technologiach, jakie istnieją (lub muszą zostać wymyślone), aby tym wyzwaniom sprostać.

Jako część globalnej organizacji pragniemy przyczynić się do realizacji wspólnych celów, jednocześnie wierząc, że Polska jest miejscem, gdzie ich realizacja jest  wyjątkowo ważna.

 

Nasze cele:

 

  • Dotrzeć do 1 miliona dzieci i mieć realny wpływ na ich życie, pokazując im sposób myślenia i ucząc umiejętności potrzebnych aby mogły stworzyć lepszą przyszłość dla ludzi i planety. 
     

  • Aby dzieci współtworzyły społeczeństwo i przyczyniały się do rozwoju ludzkości swoimi innowacyjnymi pomysłami.
     

  • Stworzyć nowe pokolenie inicjatorów zmian!

Zespół

Our Team

Projektantka i badaczka.

Psycholog społeczny, zawodowo zajmuje się projektowaniem User Experience. Zainspirowana kreatywnością dzieci postanowiła stworzyć polski oddział fundacji Designathon Works, aby szerzyć w naszym kraju metodę pracy projektowej połączoną z edukacją społeczną i ekologiczną oraz z nowoczesnymi technologiami.

Prowadzi warsztaty kreatywne dla dzieci i dorosłych. W fundacji zajmuje się wszystkim, skupiając swoją uwagę na materiałach dydaktycznych i kontaktach ze szkołami i instytucjami. 

Agata Rączewska
Co-founder

O Agacie >

Sabina wierzy, że należy dbać i cenić naturalną kreatywność i empatię charakterystyczną dla dzieci.  Jako doświadczona managerka oraz projektantka, kierowana własną twórczą naturą pragnie dać dzieciom możliwość kształtowania przyszłości Ziemi. Wierzy, że pomysły dzieci zasługują na to, by być doceniane i wykorzystywane do budowania lepszej przyszłości świata. Sabina projektuje i szyje ubrania oraz wraz z mężem prowadzi firmę tworzącą biżuterię z dziecięcych rysunków.

Sabina Białek
Co-founder

O Sabinie >

Współpracujemy z rosnącą liczną projektantów, twórców oraz innowatorów:

 

Emer Beamer

founder, global Designathon Works

Ina Conkic

partner, global Designathon Works

Anne Sallaerts 

partner, global Designathon Works

Aleksandra Więcka

storyteller

facylitator

Our Partners

Globalni partnerzy

Q4_1
Q3_1
Q2_1
Q5_1
Q1_1crisp
Quote-GCD-Tunis

Nasze rekomendacje:

bottom of page